IT Tehnologije
Koristimo moderne tehnologije za razvoj veb i prilagođenih softverskih aplikacija. Naše usluge se odnose na veb dizajn, mobilne i desktop aplikacije. Podržavamo Vindovs, Android i Linuk sistem. Ovaj tekst je kratak osvrt na nekoliko tehnologija koje koristimo. Razvoj prilagođene aplikacije zasniva se na više tehnologija, ali se one uglavnom koriste.
Pročitaj: Šta je E-mail marketing
HTML
HiperTekt Markup Language, ili HTML, je standardni jezik za označavanje dokumenata dizajniranih da se prikazuju u veb pretraživaču. Mogu mu pomoći tehnologije kao što su Cascading Stile Sheets (CSS) i jezici za skriptovanje kao što je JavaScript.
CSS
CSS je jezik stilskih pravila koje koristimo da bismo primenili stil na naš HTML sadržaj, na primer, postavljanje boja pozadine i fontova i postavljanje našeg sadržaja u više kolona.
Veb pretraživači primaju HTML dokumente sa veb servera ili iz lokalnog skladišta i pretvaraju dokumente u multimedijalne veb stranice. HTML opisuje strukturu veb stranice semantički i originalno uključuje znakove za izgled dokumenta.
JavaScript
JavaScript je skriptni ili programski jezik koji vam omogućava da implementirate složene funkcije na veb stranicama — svaki put kada veb stranica radi više od samo sedenja i prikazuje statičke informacije koje možete da pogledate — prikazujući pravovremene ažuriranja sadržaja, interaktivne mape, animirane 2D/ 3D grafika, pomerajući video džuboks, itd. — možete se kladiti da je JavaScript verovatno uključen.
Angular
Angular je razvojna platforma, izgrađena na TipeScript-u. Kao platforma, Angular uključuje:
Okvir zasnovan na komponentama za izgradnju skalabilnih veb aplikacija
Kolekcija dobro integrisanih biblioteka koje pokrivaju širok spektar funkcija, uključujući rutiranje, upravljanje obrascima, komunikaciju klijent-server i još mnogo toga. Paket alatki za programere koji će vam pomoći da razvijete, izgradite, testirate i ažurirate svoj kod. Sa Angularom, koristite prednosti platforme koja može da se proširi od projekata jednog programera do aplikacija na nivou preduzeća. Angular je dizajniran da ažuriranje učini što lakšim, tako da možete da iskoristite najnovija dostignuća uz minimalan napor.
PHP
PHP je široko rasprostranjen open source jezik za skriptovanje opšte namene koji je posebno pogodan za veb razvoj i može se ugraditi u HTML. Umesto mnoštva komandi za izlaz HTML-a, PHP stranice sadrže HTML sa ugrađenim kodom. PHP kod se nalazi u specijalnim instrukcijama za početak i kraj obrade <?php i ?> koje vam omogućavaju da pređete u i iz „PHP režima“.
Ono što razlikuje PHP od nečega poput JavaScript-a na strani klijenta je to što se kod izvršava na serveru, generišući HTML koji se zatim šalje klijentu. Najbolje stvari u korišćenju PHP-a su to što je izuzetno jednostavan za početnike, ali nudi mnoge napredne funkcije za profesionalne programere. Nemojte se plašiti čitanja dugačke liste PHP-ovih funkcija. Možete uskočiti, za kratko vreme, i početi da pišete jednostavne skripte za nekoliko sati.
jQuery
jQuery je brza, mala JavaScript biblioteka bogata funkcijama. To čini stvari poput obilaska i manipulacije HTML dokumentima, rukovanja događajima, animacije i Ajak-a mnogo jednostavnijim sa API-jem koji se lako koristi i koji radi u velikom broju pretraživača. Kombinacijom svestranosti i proširivosti, jKueri je promenio način na koji milioni ljudi pišu JavaScript. Kao asinhroni JavaScript runtime vođen događajima, Node.js je dizajniran da izgradi skalabilne mrežne aplikacije. U sledećem primeru „zdravo svet“, mnoge veze se mogu rukovati istovremeno. Nakon svake veze, povratni poziv se pokreće, ali ako nema posla, Node.js će spavati.
React Native
React Native kombinuje najbolje delove prirodnog razvoja sa React-om, najboljom JavaScript bibliotekom u klasi za izgradnju korisničkih interfejsa. Primitivi reagovanja se prikazuju u korisničkom interfejsu izvorne platforme, što znači da vaša aplikacija koristi iste API-je izvorne platforme koje koriste druge aplikacije.
SQL
SQL ( Structured Query Language) ije jezik specifičan za domen koji se koristi u programiranju i dizajniran za upravljanje podacima koji se drže u sistemu upravljanja relacionim bazama podataka (RDBMS) ili za obradu tokova u sistemu za upravljanje relacionim tokovima podataka (RDSMS). Posebno je koristan u rukovanju strukturiranim podacima, tj. podacima koji uključuju odnose između entiteta i varijabli.
SKL nudi dve glavne prednosti u odnosu na starije API-je za čitanje i pisanje kao što su ISAM ili VSAM. Prvo, uveo je koncept pristupa mnogim zapisima jednom komandom. Drugo, eliminiše potrebu da se precizira kako doći do rekorda, npr. sa ili bez indeksa.
Java
Java je programski jezik i računarska platforma koju je prvi put objavio Sun Microsistems. Postoji mnogo aplikacija i veb lokacija koje neće raditi ako nemate instaliranu Javu, a svaki dan se stvara više. Java je brza, sigurna i pouzdana. Od laptopova do centara podataka, konzola za igre do naučnih superkompjutera, mobilnih telefona do interneta, Java je svuda! Java je opšte namene, baziran na klasama, objektno orijentisan programski jezik dizajniran da ima manje zavisnosti od implementacije. To je računarska platforma za razvoj aplikacija. Stoga je Java brza, sigurna i pouzdana. Široko se koristi za razvoj Java aplikacija u laptop računarima, data centrima, igraćim konzolama, naučnim superkompjuterima, mobilnim telefonima, itd.
C#
C# (izgovara se „See Sharp“) je moderan, objektno orijentisan i bezbedan programski jezik. C# omogućava programerima da naprave mnoge tipove sigurnih i robusnih aplikacija koje rade u .NET ekosistemu. C# ima svoje korene u C porodici jezika i odmah će biti poznat C, C++, Java i JavaScript programerima. Ovaj obilazak pruža pregled glavnih komponenti jezika u C# 8 i ranijim verzijama. Ako želite da istražite jezik kroz interaktivne primere, isprobajte uvod u C# tutorijale.
C# je objektno orijentisan, komponentno orijentisan programski jezik. C# obezbeđuje jezičke konstrukcije koje direktno podržavaju ove koncepte, čineći C# prirodnim jezikom za kreiranje i korišćenje softverskih komponenti. Od svog nastanka, C# je dodao funkcije koje podržavaju nova radna opterećenja i nove prakse dizajna softvera.
Android Studio
Android Studio je zvanično integrisano razvojno okruženje (IDE) za razvoj Android aplikacija, zasnovano na IntelliJ IDEA. Pored IntelliJ-ovog moćnog uređivača koda i alata za programere, Android Studio nudi još više funkcija koje poboljšavaju vašu produktivnost pri izradi Android aplikacija, kao što su: Android Studio je zvanično integrisano razvojno okruženje (IDE) za razvoj Android aplikacija. Zasnovan je na IntelliJ IDEA, Java integrisanom razvojnom okruženju za softver, i uključuje alate za uređivanje koda i programere.
Da bi podržao razvoj aplikacija u okviru Android operativnog sistema, Android Studio koristi sistem gradnje zasnovan na Gradle-u, emulator, šablone koda i Github integraciju. Svaki projekat u Android studiju ima jedan ili više modaliteta sa izvornim kodom i datotekama resursa. Ovi modaliteti uključuju module Android aplikacije, module biblioteke i module Google App Engine-a.
Android Studio koristi funkciju Instant Push za promenu koda i resursa u pokrenutu aplikaciju. Editor koda pomaže programeru u pisanju koda i nudi dovršavanje koda, prelamanje i analizu. Aplikacije izgrađene u Android studiju se zatim kompajliraju u APK format za podnošenje u Google Play prodavnicu.